Panagiota Vlanti Official Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΒΛΑΝΤΗ: "ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ"

Πήγαινε κάτω

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΒΛΑΝΤΗ: "ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ"  Empty ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΒΛΑΝΤΗ: "ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ"

Δημοσίευση από Ζουζούνα! Παρ Σεπ 13, 2013 2:58 am

Κυριακή, 7 Ιουλίου 2013
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΒΛΑΝΤΗ: "ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ"
Από τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΒΛΑΝΤΗ: "ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ"  1-IMG_6253
Ύστερα από έναν φορτωμένο χειμώνα, πώς θα χαρακτήριζες την φετινή χρονιά;
Ήταν αρκετά δύσκολη, επειδή είχα παραστάσεις μαζί με πρόβες και στα ρεπό μου ταξίδευα στην Κύπρο. Πολύ δύσκολο, αλλά δημιουργικό. Και ευτυχώς που υπήρξε αυτό.
Ως προς το κοινωνικό επίπεδο είναι πολύ δύσκολα, διότι ο κόσμος ταλαιπωρείται πάρα πολύ. Το ζω αυτό. Πήγαινα και στην Κύπρο και είδα πόσο ταλαιπωρήθηκαν οι άνθρωποι.
Θεωρώ ότι κάτι καλό θα γίνει και θα βγούμε απ’ αυτό κάποια στιγμή. Εύχομαι να μας δώσει μία πηγή όασης και να βρούμε κάτι. Θέλω να πιστεύω ότι μετά το καλοκαίρι κάτι θα αλλάξει στη χώρα, αλλά όχι δραματικά. Να γίνει κάτι που να δώσει μία μικρή ελπίδα, ένα μικρό βήμα.

Όταν σ’ αμφισβητούν, σε επηρεάζει αρνητικά;
Εξαρτάται ποιος μ’ αμφισβητεί. Μπορεί να πει «μου αρέσει» και πίσω από την πλάτη να πουν το αντίθετο. Δεν ξέρεις ποτέ αφού μία γενική αίσθηση έχεις. Χαίρομαι που αρέσαμε στην παράσταση, αλλά δεν άρεσα μόνο εγώ.
Υπάρχουν στιγμές που σου «κάθονται» τα πράγματα και άλλα όχι. Το “Cuba Libre” και το “Frozen” ήταν μία ευλογημένη στιγμή για μένα. Μετά από τέσσερα χρόνια έκανα θέατρο ξανά, με δύο τελείως διαφορετικούς ρόλους. Ήταν ένα θείο δώρο μέσα στην κρίση που μου δόθηκαν δύο παραστάσεις και πήγαν καλά. Το επόμενο βήμα μ’ ανησυχεί…
Οπότε δίνεις βάση στα όσα λέγονται και γράφονται για σένα;
Δίνω βάση, αλλά δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα μπω στο ίντερνετ να ψάξω τι έχουν γράψει τη δεδομένη στιγμή. Όταν όμως τελειώσει η παράσταση, έρχονται πέντε άνθρωποι και μου λένε τι γράφτηκε και τι όχι.

Παραδέχτηκες πρόσφατα ότι βιώνεις την κατάθλιψη.
Δεν είπα ποτέ ότι έχω κατάθλιψη. Με ρώτησαν αν έχω κατάθλιψη και είπα ότι έχω την κατάθλιψη που έχει ο μέσος Έλληνας για την οικονομική κρίση που υπάρχει και αγωνιώ για τη δουλειά και το μέλλον του. Είπα ότι πιστεύω στην ψυχανάλυση και επειδή εμένα με έχει βοηθήσει, έγραψαν ότι έχω κατάθλιψη. Είναι πολύ άσχημο να γράφεται αυτό για μένα, γιατί δεν είμαι καταθλιπτική!

Αν τη βίωνες, θα το παραδεχόσουν;
Και βέβαια θα το παραδεχόμουν! Ποιο είναι το πρόβλημα;

Επειδή πολλοί αντιμετωπίζουν ως ταμπού το θέμα της ψυχανάλυσης.
Είχα κάνει δύο χρόνια ψυχανάλυση, είχα σταματήσει, κάνω άλλα δύο τώρα. Έχω κάνει ψυχανάλυση, αλλά όχι ότι έχω κατάθλιψη! Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ που γράφτηκε. Σε μία κρίσιμη στιγμή για την χώρα, αγωνιώ για τη δουλειά μου, τα δάνεια μου, για οτιδήποτε όπως ο μέσος Έλληνας. Και γράφουν ότι έχω κατάθλιψη!

Σε φλερτάρουν οι άνδρες στον δρόμο ή όχι;
Δεν μπορώ να πω ότι με φλερτάρουν ιδιαιτέρως (γέλια). Πάντως δεν είναι και αυτό που κάποιος θα περίμενε για εμένα ότι όλοι πέφτουν στα πόδια μου. Καμία σχέση.

Τι είναι αυτό που ψάχνεις να βρεις σ’ έναν σύντροφο;
Συντροφικότητα, σεβασμό και θαυμασμό.

Εύκολο ή δύσκολο να υπάρχει σεβασμός και θαυμασμός;
Είναι πολύ δύσκολο και θέλει δουλειά. Πιστεύω ότι για όλους μας υπάρχει το ταίρι, εκτός κι αν είσαι πολύ βλάκας, το αφήσεις και φύγει. Ή μπορεί να είσαι στον κόσμο σου και το χάσεις και δεν το πάρεις είδηση.

Είσαι από τις γυναίκες που κάνουν μακροχρόνιες σχέσεις. Πώς τις αντιμετωπίζεις;
Είναι γάμοι οι μακροχρόνιες σχέσεις, ειδικά όταν ζεις με τον άλλον. Είναι ωραίες. Εμένα μου αρέσει να βρίσκομαι σε ένα σπίτι, να ζω με έναν άνθρωπο, να τον φροντίζω και να με φροντίζει.
Ζουζούνα!
Ζουζούνα!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 343
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : ✩Σε ένα ροζ Συννεφάκι!
Ασχολίες : Να Ονειρεύομαι...! ♥ & να κάνω την ζωή της ομορφότερη! :)

https://panvlanti.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης